+48 34 300 03 13

Co można trzymać na stojakach transportowych?

transport butli gazowych na stojaku

Co można trzymać na stojakach transportowych?

Wyposażenie hal produkcyjnych czy magazynowych powinno być uzależnione od tego, jakie prace są tam wykonywane i jakie ładunki się tam przechowuje. Jednak oprócz podstawowych elementów, takich jak regały magazynowe metalowe czy wózki widłowe, warto jeszcze wymienić stojaki transportowe. Co można na nich trzymać i jakie są ich rodzaje?

Co należy wiedzieć na temat stojaków typu A i stojaków typu L? 

To, jakie materiały można trzymać na stojakach transportowych, jest uzależnione od rodzaju konstrukcji. Na uwagę zasługują przede wszystkim stojaki typu A. Są dwustronne i kształtem przypominają piramidę. Ich powierzchnie robocze są wykończone profilami z gumy, które zabezpieczają przewożone materiały przed przesuwaniem. Konstrukcje zwykle są malowane proszkowo albo ocynkowane ogniowo. Jeżeli chodzi o ich zastosowanie, to stojaki typu A są przeznaczone przede wszystkim do transportu szyb, okien, płyt i profili okiennych.

W zależności od potrzeb można je wykorzystywać nie tylko do transportu, ale również w warunkach stacjonarnych. Przydają się przede wszystkim firmom z branży produkcyjnej, budowlanej i transportowej. Drugim rodzajem są stojaki typu L. Mają powierzchnię jednostronną. Podobnie jak te pierwsze, mogą być wykorzystywane do transportu i magazynowania delikatnych materiałów, czyli okien, szyb, szkła oraz drzwi.

Stojaki kolumnowe i stojaki na butle gazowe 

Kolejnym rodzajem są stojaki kolumnowe. Są to urządzenia przeznaczone do składowania materiałów przez oparcie ich o elementy konstrukcyjne. Aby konstrukcja była trwała i posłużyła przez długi czas, najlepiej wybrać stojak, który został pomalowany elektrostatycznie i został wyposażony w dodatkowe wzmocnienia.

W magazynach często wykorzystywane są również stojaki na butle gazowe, które są przeznaczone do bezpiecznego przechowywania butli z gazem propan butan. W tym przypadku również warto sięgać po produkty, które zostały pomalowane elektrostatycznie. Ponadto przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na długość, szerokość i wysokość roboczą oraz udźwig stojaka.