pracownicy magazynu

Jakie wózki magazynowe są najwygodniejsze w użytkowaniu?

W centrach logistycznych, halach produkcyjnych czy różnego rodzaju magazynach konieczne jest zastosowanie specjalistycznego sprzętu, który znacznie ułatwia wykonywanie codziennych zadań. Jego rodzaj zależny jest od specyfiki danego przedsiębiorstwa, jednak na ogół w firmach magazynowo-logistycznych nie może zabraknąć wózków magazynowych. Pojazdy tego typu mogą różnić się od siebie budową, parametrami technicznymi i przeznaczeniem. Z naszego wpisu dowiesz się, które z nich są najwygodniejsze w użytkowaniu.

Jak się dzielą wózki magazynowe?

Wózki magazynowe przeznaczone są przede wszystkim do przewożenia ciężkich i dużych gabarytowo towarów, choć mogą służyć także do transportu ładunków drobnicowych. W zależności od przeznaczenia, dzielą się one na:

Choć rodzajów wózków magazynowych jest sporo, najbardziej przydatne wydają się wózki paletowe. Wynika to z faktu, że większość towarów jest przewożona i przechowywana na paletach. Konstrukcja wózków umożliwia wygodne i bezpieczne transportowanie tego typu ładunków. Oprócz nich bardzo przydatne wydają się również wózki do transportu okien i drzwi. Ze względu na duże gabaryty i znaczny ciężar tych przedmiotów, ich transport bez użycia specjalistycznego sprzętu byłby niezwykle trudny. 

Każdy wózek magazynowy jest wygodny w użytkowaniu, jeżeli pochodzi od sprawdzonych producentów. W takiej sytuacji mamy bowiem pewność, że jego konstrukcja jest przemyślana, a solidne wykonanie zapewnia trwałość i niezawodność. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję, że wózek zapewni nam komfort podczas transportu różnorodnych towarów.