wózki paletowe

Jakie stojaki i wózki przydają się na co dzień w branży logistyczno-magazynowej?

Przedsiębiorstwa prowadzące działania logistyczno-magazynowe muszą być wyposażone w odpowiednie meble i urządzenia, które umożliwią bezpieczne wykonywanie prac i efektywne zarządzanie przestrzenią. Do najważniejszych elementów, których nie może tam zabraknąć, możemy bez wątpienia zaliczyć wózki oraz stojaki. Czym powinny się wyróżniać? W jakie wózki i stojaki wyposażyć firmę?

Jakie wózki transportowe przydają się w magazynach? 

Dobór odpowiednich sprzętów do firm logistyczno-magazynowych powinien być uzależniony od tego, czym dokładnie się zajmują i jakie towary składują. Jeżeli jednak chodzi o transport, to w większości przypadków zdarza się tak, że w przedsiębiorstwach nie może zabraknąć wózków paletowych. Ich nośność i wyposażenie dodatkowe mogą być różne, jednak konstrukcje wyróżniają się przede wszystkim tym, że umożliwiają wygodne i bezpieczne transportowanie ładunków umieszczonych na paletach. W zależności od tego, jakie materiały znajdują się na hali logistyczno magazynowej, przydatne mogą okazać się również:

  • wózki do transportu skrzyń,
  • wózki do segregacji profili-listew,
  • wózki do sortowania szkła,
  • wózki typu A do transportu okien i szyb,
  • wózki typu L.

Jakie stojaki powinny się znaleźć w firmach logistyczno-magazynowych? 

Drugim produktem, którego nie może zabraknąć w przedsiębiorstwach logistyczno-magazynowych, jest stojak. W tym przypadku również możemy wyróżnić kilka kategorii konstrukcji. Do najpopularniejszych zaliczamy niewątpliwie stojaki kolumnowe, które mogą mieć różną liczbę kolumn. Ponadto w zależności od potrzeb można je rozbudowywać albo zmniejszać, dzięki czemu są uniwersalne.

Na uwagę zasługują również stojaki typu A, które są potocznie nazywane piramidami albo statywami. Wyróżniają się możliwością załadunku po obu stronach. W zależności od potrzeb można wybrać produkt wyposażony w uszy na wózek widłowy albo uchwyty na dźwig. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o stojakach typu L, które są przeznaczone do transportu jednostronnego, na przykład do przewozu okien albo płyt. Zwykle są wyposażone w uszy do transportu wózkiem widłowym.