transport szyb na magazynie

Jak bez problemu przemieszczać szyby po magazynie?

Szkło jest materiałem kruchym, a tym samym również podatnym na uszkodzenia. W związku z tym wszelkie czynności związane z jego transportowaniem i magazynowaniem mogą być dużym wyzwaniem. Firmy, które się tym zajmują, z pewnością powinny się więc zaopatrzyć w specjalistyczny sprzęt. Z naszego wpisu dowiesz się, jak bez problemu przemieszczać szyby po magazynie.

Niezbędny sprzęt do magazynowania i transportowania szkła

W firmach logistyczno-magazynowych, które mają do czynienia ze szkłem, podstawowym wyposażeniem są specjalistyczne stojaki do szkła. Ich podstawową funkcją jest przewóz tego kruchego surowca. Stojaki do szkła muszą zapewniać bezpieczeństwo, a jednocześnie ze względu na sporą wagę szkła powinny być komfortowe w użytkowaniu. Choć mogą one występować w kilku wariantach, najpopularniejsze są stojaki kolumnowe, które mogą być wyposażone w różną liczbę kolumn. W zależności od potrzeb można je także rozbudowywać lub zmniejszać, dzięki czemu są bardzo uniwersalne. Na uwagę zasługują również stojaki typu A oraz L. Pierwsze z nich przeznaczone są do załadunku obustronnego, drugie zaś służą do transportu jednostronnego. 

Przewóz szkła za pomocą wózków widłowych

Podstawowym sprzętem przeznaczonym do przewożenia różnorodnych ładunków są wózki widłowe. Czy nadają się one jednak do transportowania szkła? Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, trzeba pamiętać jednak o tym, że musi być ono umieszczone na przeznaczonych do tego celu stojakach. W zależności od potrzeb stojaki do szkła, można wyposażyć w uszy na wózek widłowy albo uchwyty na dźwig, dzięki czemu transportowanie jest w pełni bezpieczne. Co więcej, stojaki od sprawdzonych producentów posiadają wysokiej jakości gumy zapobiegające ślizganiu oraz wibracjom, które pozwalają dodatkowo ochronić ładunek. Ostatnią cechą są wysokiej jakości kółka przemysłowe, które zapewniają dogodny transport szkła.