Transport i magazynowanie szkła mogą być trudne ze względu na kruchość materiału i podatność na uszkodzenia. Z tego powodu zadanie to najlepiej powierzyć wyspecjalizowanej firmie, która użyje odpowiednich metod. Jedną z nich jest zastosowanie specjalnych stojaków do szkła. Dowiedz się, czym się one wyróżniają.
Czym się wyróżniają stojaki transportowe?
Stojak to podstawowy produkt, jakiego nie może zabraknąć w firmach produkujących szyby, okna czy szkło. Stojaki transportowe mogą występować w kilku konstrukcjach. Najpopularniejsze w obecnych czasach są stojaki piętrowane, które są bardziej ekonomiczne pod względem ceny oraz logistyki. W zależności od potrzeb można je także rozbudowywać lub zmniejszać, dzięki czemu są bardzo uniwersalne. Na uwagę zasługują również stojaki typu A oraz L. Pierwsze z nich przeznaczone są do załadunku obustronnego, drugie zaś służą do transportu jednostronnego. Oba rodzaje mogą być przeznaczone do przewozu szkła.
Najważniejsze cechy stojaków do szkła
Stojaki do szkła muszą zapewniać bezpieczeństwo, być przystępne cenowo, a jednocześnie ze względu na sporą wagę szkła powinny zachowywać wytrzymałość. W zależności od potrzeb stojaki do szkła można wyposażyć w uszy na wózek widłowy albo uchwyty na dźwig. Sprawdzone stojaki posiadają wysokiej jakości gumy zapobiegające ślizganiu oraz wibracjom. Ponadto mają zamkniętą uszczelką, która nie wypada podczas pracy, a dzięki otworom odpływowym są mniej podatne na korozję, dzięki czemu zwiększa się ich żywotność. Ostatnią cechą są wysokiej jakości kółka przemysłowe, które zapewniają dogodny transport. Stojak do magazynowania oraz transportowania szkła typu L ma także dodatkowe wzmocnienia. Jest malowany elektrostatycznie, a także może być ocynkowany.
Aby mieć pewność, że stojaki do szkła właściwie spełnią swoje funkcje, warto zaopatrywać się w nie u renomowanych producentów. Będzie do gwarancja najwyższej jakości, ponieważ do produkcji stosowane są sprawdzone i certyfikowane materiały, a wszystkie wyroby są opatrzone znakiem CE.